Лукашенко

 

Походження прізвища. Лукашенко, це українське прізвище. Походить від зменшувальної форми Лукаш яка у свою чергу могла піти від імен Лука, Лукий або Лукіан, це різні імена які мають спільний корінь Lux, латинське слово «світло».

 

ІІІ 1915-1940 роки

 

ІV 1890-1915 роки (пра)

 

V 1865-1890 роки (прапра)

 

У тридцяті роки ХХ сторіччя у с Федіївка було п’ят сімей (дійшла інформація про три сім’ї ) з прізвищем Лукашенко, і за словами одного з тодішніх старожилів усі були потомками діда Лукаша. На даний момент повністю підтвердити чи спростувати цю інформації неможливо, тому що архівних даних у полтавському архіві які могли пролити світло на ці події просто немає. Полтавський архів у генеалогічному смислі це чорна пляма, і тому усі відомі мені данні були отримані при спілкуванні з Іваном Кузьмичем. З його слів його пращури були не заможними козаками, а його дід Лукашенко Панаса (Опанаса) який був приблизно 1873 року народження, у 1904 році призвали на Російсько-Японську війну де він загинув, приблизною датою загибелі можна вважати 1905 рік. Загинувши він залишив дружину Анастасію і четверо діточок Кузьма, Сашко, Микита, Оришка. Після його смерті, царській уряд щомісяця виплачував компенсацію за втрату годувальника сім’ї у розмірі 10 карбованців (золотом). Кузьма, (самий доросли з усіх дітей) закінчив Федіївську церковну приходську школу, у більш дорослому віці працював ковалем, кочегаром, та батракував. Як безземельний та не заможний, на початку 1920-х років вступив до комітету не заможних селян і отримав близько двох соток землі.

 

Єдиний через кого по чоловічій лінії передалось прізвище Лукашенко це Іван Кузьмич, військовий пенсіонер, живе зараз в Одесі.

 

  • Родове дерево Родина Лукашенко
  • Фотографії. Родина lukashenko

 

Якщо у Вас є будь яка інформація яка на пряму або побічно стосується сім’ї Лукашенко, будь ласка напишіть мені