Гедеримове Перше

 

Сучасне село Гедеримове Перше відноситься до Фрунзівського району Одеської області, і знаходиться за п’ять кілометрів від залізничної станції Затишшя, та у чотирнадцять кілометрах від обласного центру Фрунзівка (до 1927 року Захар’ївка). За час існування село мало декілька назв таких як Гідерім, Дороцколь, Гедеримове, Гедеримове Перше. Точна дата заснування села невідома, в основному фігурує дата 1865, але з упевненістю можна сказати що це помилкова дата! На справді село скоріш за все було засноване у 1825-1835 роках.

karta-gederimove

Інформація з книг та карт

 

Походження назви
Назва села Гедеримове скоріш за все походить від ім’я або прізвища Гедерим, це міг бути або перший поселенець, або перший власник місцевих земель. Друга назва села Дороцколь походить від назви балки в якій знаходиться село, варто зазначити, що назва Дороцколь сучасним мешканцям села невідома, вона також не фігурує у метричних книгах.

 

Кладовище у селі
Кладовище, яке до речі не позначена на жодній старій карті, містить багато кам’яних козацьких хрестів на могилах, які залишились з 19 сторіччя. Хрести виконані з ракушняку, на деяких хрестах це читається надписи типові для козацьких хрестів в Україні. Слід зауважити що поблизу села немає кар’єру з добичі ракушняку.

 

Населення
Населення села Гередимове було різної національності українці, молдавани, росіяни, євреї, … але судячи з прізвищ у метричних книг середини 19 і початку 20 сторіччя, та мовної ситуації у селі переважна більшість були та є – українці. У селі були українські козаки з Дунайського козачого війська та з Чернігівський губернії, також були міщани, селяни, дворяни.

 

  • Жителі села Гедеримове
    Перелік прізвищ
  • Фотографії села Гередимове

 

Якщо у Вас є будь яка інформація яка на пряму або побічно стосується села Гедеримове Перше, будь ласка напишіть мені